OFERTA

Technika diamentowa – cięcie

Stosujemy nowoczesną metodę cięcia z użyciem pił diamentowych. Cięcie betonu realizowana jest z użyciem kilku różnych rodzajów pił, odpowiednich do konkretnego materiału i potrzeb. Technika diamentowa wykonywana jest szybko i maksymalnie precyzyjnie. Ten zakres usług realizujemy poprzez:

 • Cięcie piłami ściennymi – cięcie na długich, prostych liniach. Piły ścienne umożliwiają dużą głębokość cięcia (powyżej 1 metra) oraz na wykonywanie prac pod różnymi kątami i w różnych kierunkach. Diamentowe piły ścienne, które stosujemy, pozwalają na uzyskanie gładkich krawędzi i wysokiej precyzji. Ogromna zaleta pił ściennych to świetna wydajność przy zachowaniu rozsądnych kosztów cięcia.
 • Cięcie piłami linowymi – lina diamentowa jest w stanie przeciąć beton, żelbet, granit, cegłę i inne materiały. Z jej pomocą przecinamy wielkogabarytowe konstrukcje, stropy, fundamenty i ściany, a także wykonujemy cięcia podwodne. Cięcie liną pozwala praktycznie wyeliminować ograniczenia zarówno gabarytowe ( duże przekroje ), jak i materiałowe – odpowiedni dobór liny pozwala na cięcie każdego dostępnego materiału.
 • Cięcie piłami ręcznymi – ten rodzaj cięcia pozwala nam na wykonanie docięć i krótkich linii w trudno dostępnych miejscach. Cięcie betonu przeprowadzamy z użyciem kilku rodzajów pił w zależności od potrzeb. Podstawowe piły oferują głębokość cięcia na poziomie kilku do kilkunastu cm. Specjalistyczne łańcuchowe piły do betonu umożliwiają na głębokie cięcia (nawet powyżej 40 cm) a jednocześnie wycinanie małych obiektów, a także skomplikowanych cięć pod różnymi kątami.
 • Cięcie piłami jezdnymi betonu/asfaltu – za pomocą pił jezdnych wykonujemy cięcia w asfalcie, betonie, żelbecie, cegle i granicie. Metoda ta może być wykonywana zarówno na mokro, jak i na sucho i sprawdza się doskonale podczas dylatowania posadzek na parkingach, halach lub cięcia jezdni oraz wycinaniu kanałów w już istniejących posadzkach.

ZALETY CIĘCIA TECHNIKĄ DIAMENTOWĄ

Technika diamentowa to przede wszystkim wygoda i dokładność. W przypadku pił diamentowych możemy zastosować dwa rodzaje cięcia (na sucho i na mokro) w zależności od specyfikacji ciętego materiału i ewentualnych ograniczeń na miejscu wykonywania pracy. Z pewnością ogromną zaletą tej metody jest bezpieczeństwo, gdyż piły diamentowe nie niszczą konstrukcji, nie wywołują drgań i nie generują uciążliwych dźwięków. W LANGEO wykonaliśmy już maksymalnie skomplikowane cięcia na różnych płaszczyznach i różnych konstrukcjach, ale żaden wymiar nie był dla nas problemem.

Technika diamentowa – cięcie

Firma LANGEOGROUP wykonuje wiercenie w betonie techniką diamentową. Do wiercenia wykorzystujemy wiertnice renomowanej marki HITLI, z koronami diamentowymi, które cechuje precyzją i możliwością dokonania wysokiej jakości odwiertów.

Wiercimy w:

 • Betonie
 • Cegle
 • Kamieniu
 • Żelbecie
 • Pustakach silikatowych
 • Asfalcie

Wiercenie betonu, które wykonuje się za pomocą techniki diamentowej, cechują się przede wszystkim dokładnością. Wykonując je, nie naruszamy konstrukcji budynku, a więc nie ma obawy o to, że prace zagrożą bezpieczeństwu. Ogromną zaletą wiercenia z użyciem technik diamentowych jest możliwość wykonania odwiertów pod różnymi kątami, nawet w dość specyficznych i trudnodostępnych miejscach. Podczas prac pylenie ograniczone jest do minimum. Stosujemy metodę wiercenia na mokro i na sucho. Wiercenie w betonie na mokro wykonujemy w średnicach od 12 do 1200 mm, na sucho do 300 mm. W przypadku specjalnych zamówień możliwe jest wiercenie także koronami o większych średnicach. Wiercenia wykonujemy na każdą zamówioną głębokość, zarówno „standardowe” 25-43cm, przez coraz częściej spotykane 100-150cm na dużych obiektach architektonicznych jak i 800-1000cm i więcej w przypadku pobierania rdzeni do ekspertyz i badań.
Diamentowe wiercenie betonu nie generuje żadnych drgań, które mogłyby osłabić nośność najważniejszych elementów konstrukcji.

Wiercenie betonu przy użyciu techniki diamentowej wykonujemy pod:

 • Ślepe otwory na zbrojenia lub osadzanie kotew;
 • Przepusty i otwory przelotowe;
 • Otwory narożne (przygotowanie do cięcia piłami);
 • Otwory pod przewody elektryczne i puszki;
 • Włazy.

Otwory pod odwodnienia, wentylację i klimatyzację.

Zakres prac, jakie realizujemy, obejmuje wiercenie w betonie, to kompleksowe przygotowanie budynku do wykańczania, a także poprawę jego funkcjonowania i estetyki konkretnych elementów. Współpracujemy z klientami biznesowymi, świadcząc usługi diamentowego wiercenia w elementach mostów, w centrach handlowych pod rury, kable, wentylacje i klimatyzację. Wiercimy także w konstrukcjach przemysłowych, nadbrzeżach itp. Posiadamy wysokiej klasy sprzęt i umiejętności, dzięki którym wszystkie zadania jesteśmy w stanie wykonać solidnie i w szybkim tempie.

Zaufaj specjalistom i skontaktuj się z Nami

Adres firmy

Kpt. Pilota Żwirki 1C / 4D, 90-448 Łódź

Langeo Group sp z o.o wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy , pod numerem KRS 0001002191 , NIP 725-23-25-366 ,REGON 523662288, kapitał zakładowy 50.000,00 zł wpłacony w całości